Nové polepy Vectronov BUDAMAR GROUP

Kvôli výrazným nárastom prepráv pribudne tento rok do flotily BUDAMAR GROUP desať úplne nových rušňov Siemens Vectron MS. Formou prenájmu ich poskytla mladá slovenská leasingová spoločnosť Rolling Stock Lease a o ich finálny vzhľad sa postaral Railcolor Design.

,,Vzhľadom na veľkosť skupiny BUDAMAR a ich aktivity v segmente železničnej prepravy sme radi, že sa nám po 5tich rokoch prenajímania našich rušňov podarilo uzavrieť nájomnú zmluvu aj so skupinou BUDAMAR." povedal pre portál Railpage.net zástupca spoločnosti Rolling Stock Lease Tibor Čunderlík. "Predmetom nájmu je 8ks rušňov Siemens Vectron MS vo verzii A17 a 2ks vo verzii A35." Prvé dva Vectrony do Bratislavy dorazili ešte vo februári tohto roka. Tu prebiehala ich príprava na nasadenie do prevádzky či technicko bezpečnostné skúšky. Rušne boli nasadené na vozbu vlakov vo všetkých krajinách, v ktorých BUDAMAR GROUP pôsobí. Tretí dorazil počas uplynulého víkendu a zároveň ako prvý obdržal nový korporátny polep. V čele vlakov ho budete môcť stretnúť počas najbližších dní.

O novú podobu polepov sa postarala renomovaná spoločnosť Railcolor Design. "Už pri prvých Vectronoch sme chceli využiť priestor, ktorý tento rušeň ponúka, aby sme odprezentovali značku BUDAMAR GROUP. Nechceme však, aby mal každý Vectron rovnaký polep, a preto sme pri druhej päťke dlho uvažovali, akou cestou sa vyberieme. Nakoniec sme sa rozhodli, že pôjdeme cestou edícií, pravdepodobne po piatich kusoch, pričom každá edícia bude mať ústrednú tému, ale každý polep bude jedinečný." objasnil obchodný riaditeľ BUDAMAR GROUP a člen predstavenstva BUDAMAR LOGISTICS, a.s. Ing. Ľubomír Loy. Prvých päť dizajnov sprevádza rovnaký motív a slogan "Sme architekti prepravy". Ich dominantami sú slovenské mosty a viadukty. "V prvej edícii sme sa rozhodli pre mosty. Jednak sú súčasťou železničnej dopravy, a zároveň sú symbolom spájania. Chceme tým vyjadriť nádej, že ľudia, ktorých pandémia neskutočne rozdelila, odcudzila, sa opäť vzájomne spoja. Takisto vyjadrujú prepojenie na ďalšie témy v rámci edícií, na ktoré si budete musieť počkať." dodal Ing. Ľubomír Loy.

5. augusta do série polepov od spoločnosti Railcolor Design pribudli nové dizajny s motívom slovenských mostov a viaduktov. Ich dominantou sú bratislavský Most SNP a Chmarošský viadukt.

Fanúšikov polepov teda čaká ešte odhalenie ďalších dizajnov, o tom však viac prezradíme neskôr.

 

Zdroj: https://www.railpage.net/budamar-si-prenajima-10-vectronov-od-rolling-st...

Foto: Matej Pleško, Tomáš Pašuth, Railcolor Design