Nové Vectrony vo flotile BUDAMAR GROUP

Skupina BUDAMAR GROUP, do ktorej patrí aj nákladný dopravca Lokorail, zaradila do svojej flotily v posledných týždňoch dva nové rušne radu Vectron od nemeckého výrobcu Siemens Mobility. Prvým z prírastkov vo flotile sa stal modrý Vectron 5 370 028 patriaci poľskej spoločnosti Indrustrial Division, ktorá pod značkou CARGOUNIT realizuje prenájmy rušňov rôznym dopravcom.

Čo stálo za týmto rozhodnutím sme sa opýtali prevádzkového riaditeľa Davida Kostelníka: „Naša spoločnosť v poslednom období nabrala významné objemy prepráv, čo znamená aj vyššiu turnusovú potrebu rušňov. Situácia na trhu s novými rušňami je komplikovaná, výrobca Siemens má nakontrahované zákazky na dlhé obdobie  vopred a preto sa naša spoločnosť ubrala smerom dlhodobého ale aj krátkodobého prenájmu rušňov Vectron. Od poľskej spoločnosti Industrial Division sme si prenajali na obdobie 18 mesiacov s opciou na ďalších 6 mesiacov rušeň Siemens Vectron, ktorý je v našej flotile už osvedčený. Je spôsobilý jazdiť vo všetkých krajinách, v ktorých naša skupina pôsobí. Najčastejšie sa bude možné s týmto rušňom stretnúť na ramene Děčín – Štúrovo či v smere na Ostravu. Určite však zavíta aj do ostatných častí železničných sieti, kde operujeme“.

Dňa 24.6. 2021 na Slovensko dorazil na našom vlaku Walter express nový biely rušeň Siemens Vectron 193.964 tentokrát od spoločnosti Alpha Trains. Tento Vectron sa stáva najnovšou posilou skupiny BUDAMAR GROUP. Rovnako ako modrý Vectron Industrial Division, aj tento rušeň je zazmluvnený na dlhodobý prenájom. V čele vlakov BUDAMAR GROUP by sa mal objavovať počas nasledujúcich troch rokov, zmluva nám však umožňuje variabilne dobu prenájmu buď skrátiť alebo predĺžiť.

Skupina BUDAMAR GROUP takto reaguje na zvýšenú turnusovú potrebu rušňov spôsobenú nárastom objemov prepráv, ktoré dopravcovia zo skupiny realizujú a zároveň na dlhé dodacie lehoty nových rušňov.

Foto: Matej Pleško a Tomáš Pašuth