Ďalší polep zo série mostov

Cez víkend sa začali lepiť Vectrony 216 a 217, ktoré boli dodané ako prvé od spoločnosti Rolling Stock Lease pre našu skupinu BUDAMAR GROUP, ale do prevádzky sa zaradili vo februári 2022 v základnom bielom prevedení.

Vzhľadom na vyťaženosť rušňov nebolo jednoduché polepiť  zostávajúce biele Vectrony skôr. V sobotu tak boli Vectrony pristavené do depa Bratislava hlavné, kde absolvovali umývanie po ktorom sa presunuli do haly depa Bratislava východné. Tam v nedeľu začali práce na lepení 383.216, ktorý na sebe bude niesť polep s ikonickým bratislavským Mostom Apollo spolu s prístavnými žeriavmi v pozadí. Na rušni 217 sa ešte pracuje a jeho vizuál si predstavíme onedlho.

Skúsite si tipnúť aký most bude zobrazený na poslednom piatom vectrone?

Apollo už dnes vyráža v novom polepe do prevádzky. Jeho prvým výkonom bude preprava kontajnerov z Páleniska do Petržalky a následný presun do Rajky pre vlak ložený vozidlami Mercedes, ktoré putujú do nemeckého prístavu Bremerhaven.

Okrem rušňov 216 a 217 sa v novom grafickom dizajne onedlho ukážu aj najnovšie prírastky v našej flotile BUDAMAR GROUP a to Vectrony 221 a 222. Fanúšikov polepov teda opäť čaká odhalenie ďalších dizajnov.

O polepenie tejto štvorice sa opätovne stará maďarská spoločnosť Loc&More.

Foto: Matej Pleško