Vectron BUDAMAR GROUP prvýkrát v Slovinsku

Na Slovensko sa vrátil rušeň Siemens Vectron 383.214, ktorý ako prvý zástupca Vectronov BUDAMAR GROUP zavítal do Slovinska, aby sa na tamojších tratiach previezol vlastnou silou na úzky zberač aj so záťažou.

Rušeň vstúpil na územie Slovinska v pondelok v noci cez pohraničnú stanicu Hodoš na maďarsko-slovinských hraniciach. Do Slovinska neprišiel vlastnou silou, ale zaradený ako nečinný na vlaku dopravcu Adria Transport, ktorý dvestoštrnástkového Vectrona dopravil až do Ljublany. Odtiaľ sa v pondelok počas dňa presunul ako rušňový vlak vlastnou silou do stanice Sežana, kde čakala prvá časť záťaže smerom na Slovensko.

Po zapriahnutí záťaže odišiel vlak zo Sežany do prístavu Koper, kde sa konala nakládka zvitkov pre koncového zákazníka na Slovensku do ostatnej časti súpravy, ktorá tam už bola pripravená. Celý utorkový deň strávil Vectron v prístave Koper a na svoju cestu smer Slovensko sa s kompletnou záťažou vydal v utorok o 22:53 a Slovinsko v Hodoši opustil dnes o 6:15 ráno. Naprieč Maďarskom súpravu dopravil až do stanice Rajka, kde si ju prevzal dopravca ZSSK Cargo, ktorý vlak dopraví do cieľovej stanice v Bytčici.

Podľa vyjadrenia zástupcov BUDAMAR GROUP sa jednalo o prvú takúto prepravu, na ktorej sa podieľali dopravcovia Adria Transport na území Slovinska a dopravca CRW v Maďarsku ako člen skupiny BUDAMAR GROUP.

Keďže sa jednalo o ad hoc prepravu, v súčasnosti nie je jasné, ako často tieto prepravy budú prebiehať. Veríme, že sa nejedná o posledný výlet nášho Vectrona do Slovinska, pretože sme sa v spoločnosti začali zameriavať aj na tento trh a počty prepráv by sa mali postupne zvyšovať v rôznych komoditách.

Foto: Rok Žnidarčič