Druhá séria polepov od Railcolor Design

Minulý týždeň svoju finálnu podobu v depe na Východnom dostali ďalšie dva Vectrony. Prvá pätica predstavila sériu slovenských mostov a viaduktov, druhá pätica zas na sebe ponesie motív slovenských hradov a zámkov.

„Po vydarenej sérii s názvom Mosty sme sa rozhodovali, aký motív ponesie druhá séria. Nápadov bolo viacero, opätovne sme zostali pri prezentácii Slovenska. Nielen preto, že sme hrdí na to, že skupina BUDAMAR GROUP je primárne slovenská, ale aj preto, že Slovensko, síce v malom, ale má čo ponúknuť. Preto sme vybrali hrady, ktorých je v našej krajine neúrekom, a aby to bolo zaujímavejšie, kým v prípade mostov sme použili mód deň, pri hradoch to bude noc. Začíname hradom Bratislavským a Oravským, ďalšie už sú vybrané, ale to sa nechajte prekvapiť.“ povedal Ing. Ľubomír Loy, člen predstavenstva BUDAMAR LOGISTICS a obchodný riaditeľ BUDAMAR GROUP.

Oba rušne boli nasadené do prevádzky v sobotu. Rušeň 221 zdobí symbol hlavného mesta -Bratislavský hrad a na polep rušňa 222 sa vďaka spoločnosti Railcolor Design, ktorá sa postarala o dizajn všetkých nových Vectronov, dostal Oravský hrad. O realizáciu sa postarala maďarská spoločnosť Loc&More.

Máte tip, ktoré ďalšie hrady a zámky naše Vectrony ponesú?

Zdroj: Railpage.net

Foto: Michal Plíhal, Matej Pleško